Finał I Konkursu Wiedzy o Mieście Zduńska Wola, 25,29.04.2014

DZIAŁALNOŚĆ TPZW » Rok 2014 » Finał I Konkursu Wiedzy o Mieście Zduńska Wola, 25,29.04.2014

I Konkursu Wiedzy o Mieście Zduńska Wola, jaki zorganizowało Towarzystwo Przyjaciół Zduńskiej Woli w roku szkolnym 2013/2014 został zakończony. W kategorii szkół gimnazjalnych finaliści walczyli o nagrody w studiu Telewizji Kablowej ZW Media, podczas transmisji na żywo 25 kwietnia 2014 r.
 I miejsce i rower ufundowany przez  miasto Zduńska Wola zdobył Adam Niezgodzki, uczeń Publicznego Gimnazjum nr 1. II miejsce zajął Mateusz Szczurkowski, również z Publicznego Gimnazjum nr 1. W nagrodę otrzymał talony wartości 300 zł ufundowane przez firmę Gatta oraz oraz gadżety Dziennika Łódzkiego, który był patronem konkursu. III miejsce zajęła Marta Smolarek z Publicznego Gimnazjum nr 2, która otrzymała książkę ufundowaną przez drukarnię Verte. Dla finalistów przewidziano też upominki.


29 kwietnia 2014 r. rozegrano etap finałowy w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Najwięcej punktów, 20,  zdobyła Maria Piontek z II LO. Za I miejsce otrzymała aparat i upominki ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Zduńskiej Woli. II miejsce zajęła Paulina Józefiak, także licealistka z ,,dwójki”, która za prawidłowe odpowiedzi uzyskała 19 punktów.
Otrzymała talony za 300 zł od firmy Gatta oraz upominki od Dziennika Łódzkiego. III miejsce przypadło Bartłomiejowi Wilczyńskiemu z ZSE. Dostał książkę autorstwa Jerzego Kozłowskiego od firmy Verte.

Uczestnicy etapu finałowego otrzymali także dyplomy i upominki od Towarzystwa Przyjaciół Zduńskiej Woli. Wszyscy uczestnicy wykazali się sporą wiedzą na temat swojego miasta i byli najlepsi podczas wszystkich trzech etapów konkursu.

Gratulujemy im wiedzy i zapraszamy za rok !

Towarzystwo Przyjaciół Zduńskiej Woli dziękuje też wszystkim, którzy wsparli przedsięwzięcie, czyli fundatorom nagród: powiatowi zduńskowolskiemu, Urzędowi Miasta, firmie Gatta i księgarni Verte, a także drukarni Wielki Format i  Dziennikowi Łódzkiemu. Szczególne podziękowania kierujemy do Spółdzielni Mieszkaniowej „Lokator” i telewizji Zw Media za współpracę przy finale konkursu.

tekst J. Jeziorska

fot. P. Płuciennik