Finał IV Konkursu Wiedzy o Mieście Zduńska Wola, 24.04.2017

DZIAŁALNOŚĆ TPZW » Rok 2017 » Finał IV Konkursu Wiedzy o Mieście Zduńska Wola, 24.04.2017

IV Konkurs Wiedzy o Mieście Zduńska Wola w roku szkolnym 2016/2017, jaki zorganizowało Towarzystwo Przyjaciół Zduńskiej Woli został zakończony. Konkurs ma na celu przede wszystkim zainteresowanie młodzieży historią i tym, co dzieje się obecnie w Zduńskiej Woli i powiecie zduńskowolskim.

W finale szkół gimnazjalnych w studiu telewizji kablowej Zw Media spotkali się zwycięzcy etapu miejskiego: Michał Grala z Publicznego Gimnazjum nr 2, Jakub Pawlik i Oliwia Szczurkowska z Publicznego Gimnazjum nr 1. Konkurs wygrał Oliwia Szczurkowska. Drugie miejsce zdobył Jakub Pawlik, a trzecie Michał Grala.

W finale szkół ponadgimnazjalnym rywalizowali Jan Górniak i Jakub Kowalczyk z I Liceum Ogólnokształcącego im. K. Wielkiego oraz Kamil Karwicki z Zespołu Szkół im. K. Kałużewskiego i J. Sylli. Ze szkół ponadgimnazjalnych najlepszy był Jan Górniak. Na drugim miejscu uplasował się Jakub Kowalczyk, a trzecim Kamil Karwacki.

Finaliści z gimnazjów walczyli o główną nagrodę ufundowaną przez Urząd Miasta Zduńska Wola. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych o nagrodę, jaką ufundował powiat zduńskowolski. Dodatkowo dwójka najlepszych pojedzie na wycieczkę do Warszawy ufundowaną przez Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Grzegorza Schreibera. Laureaci którzy uzyskali drugie miejsce otrzymali voucher zakupowy ufundowany przez firmę Ferax na produkty marki Gatta, a także bony od Studia Urody „Agnieszka” i Gabinetu Kosmetycznego „Chwila Urody”. Nagrody za trzecie miejsce ufundował Miejski Dom Kultury, Społeczna Akademia Nauk i Towarzystwo Przyjaciół Zduńskiej Woli.  

Finał IV Konkursu Wiedzy o Mieście Zduńska Wola można będzie obejrzeć w telewizji Zw Media dziś, 25 kwietnia i piątek, 28 kwietnia.

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział, a wszystkim finalistom serdecznie gratulujemy !!

Dziękujemy serdecznie Starostwu Powiatowemu w Zduńskiej Woli, Urzędowi Miasta Zduńska Wola, firmie Ferax, Studiu Urody „Agnieszka”, Gabinetowi Kosmetycznemu „Chwila Urody”, Miejskiemu Domu Kultury, Społecznej Akademii Nauk, Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola oraz Posłowi na Sejm RP Grzegorzowi Schreiberowi za ufundowanie nagród dla laureatów konkursu.

tekst. J. Stulczewski

fot. W. Rychliński (Dz. Łódzki) / P. Płuciennik