II Miasteczko Złotnickiego, 13.06.2015 [relacja]

DZIAŁALNOŚĆ TPZW » rok 2015 » II Miasteczko Złotnickiego, 13.06.2015 [relacja]

     

       Po raz drugi w epokę z XIX i początku XX wieku zaprosili mieszkańców Zduńskiej Woli: Towarzystwo Przyjaciół Zduńskiej Woli i Cech Rzemiosł Różnych.

 

      Ulica Złotnickiego w Zduńskiej Woli zmieniła się w sobotę (13.06.2015) w świat z początków miasta. Można było m.in. budować piec ze zdunem, podpatrzeć pracę kowala, tokarza, krawca czy fryzjerów i farmaceuty z zabytkowej apteki mieszczącej się w Muzeum Historii Miasta. Furorę robili praczka i kataryniarz - Pan Tadziu. Była salonik mieszczański, tkaczki, garncarze, fotograf. Nie zawiedli artyści z Liceum Plastycznego i Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia. Można było przejechać się też bryczkami Andrzeja Kilańczyka. Za sprawą naszej redakcji każdy mógł być bohaterem pierwszej strony Dziennika Łódzkiego.

      Miasteczko Złotnickiego po raz drugi zorganizowały Towarzystwo Przyjaciół Zduńskiej Woli i Cech Rzemiosł Różnych. Wsparli ich Muzeum Historii Miasta, artyści a także przyjaciele i miłośnicy historii. Imprezę dofinansowali: Urząd Marszałkowski, Powiat Zduńskowolski i Miasto Zduńska Wola.

 

tekst J. Jeziorska

fot. R. Zieliński/ H. Pec/ M. Milak