Otwarcie wystawy Ewy Słodzińskiej, 14.10.2022

DZIAŁALNOŚĆ TPZW » Rok 2022 » Otwarcie wystawy Ewy Słodzińskiej, 14.10.2022

 

W piątek, 14 października z okazji Dnia Nauczyciela w ZCI Ratusz została otwarta wystawa malarstwa Ewy Słodzińskiej pt. „W zaczarowanym ogrodzie”. Wystawa dla odwiedzających będzie czynna do 10 listopada.

Organizatorem wernisażu jest Miejski Dom Kultury w Zduńskiej Woli wspólnie z Towarzystwem Przyjaciół Zduńskiej Woli. Artystki jest członkiem Stowarzyszenie Przyjaciół Zadzimia. Ukończyła projektowanie tkanin na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi oraz wzornictwo na Politechnice Łódzkiej.

Podczas otwarcia wystawy autorka w kilku słowach opowiedziała o swoich pracach, technikach ich tworzenia i pasji do ogrodnictwa. Prezes Towarzystwa Przyjaciół Zduńskiej Woli Jarosław Stulczewski podziękował za możliwość prezentacji dorobku zadzimskiej artystki w Zduńskiej Woli. Do podziękowań i życzeń oraz dalszych sukcesów, w tym organizacji kolejnych wystaw, dołączyli się dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Zduńskiej Woli Paweł Perdek oraz dyrektor Biura Edukacji, Sportu i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Zduńska Wola Katarzyna Chwiałkowska.

Otwarcie piątkowej wystawy było możliwością do wręczenia legitymacji nowym członkom Towarzystwa Przyjaciół Zduńskiej Woli.

tekst J. Stulczewski
fot. A. Woźnicki