Promocja "Na Sieradzkich Szlakach" [relacja], 16.03.2017

DZIAŁALNOŚĆ TPZW » Rok 2017 » Promocja "Na Sieradzkich Szlakach" [relacja], 16.03.2017

W czwartek 16 marca 2017 r. w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury „Na Pięterku” w Zduńskiej Woli odbyła się promocja najnowszego numeru kwartalnika krajoznawczego „Na Sieradzkich Szlakach” nr 1/2017 poświęconego powiatowi zduńskowolskiemu.
      W spotkaniu wzięli udział mieszkańcy miasta i powiatu zduńskowolskiego oraz regionaliści i autorzy tekstów w periodyku. Zawartość „zduńskowolskiego” numeru zaprezentował redaktor wydania i prezes Towarzystwa Przyjaciół Zduńskiej Woli Jarosław Stulczewski. Można w nim znaleźć m. in. ciekawy artykuł skarbnika Towarzystwa Przyjaciół Zduńskiej Woli Elżbiety Nejman o  pochodzeniu pierwszych mieszkańców Zduńskiej Woli, a także tekst prezesa Wieluńskiego Towarzystwa Naukowego dr Zdzisława Włodarczyka o początkach parafii ewangelicko-augsburskiej w Zduńskiej Woli lub regionalisty sieradzkiego Jana Pietrzaka o lotnikach pochodzących z terenu powiatu zduńskowolskiego. Nie mniej ważne teksty w numerze zamieściła etnograf i twórczyni Szkolnej Izby Regionalnej w Wojsławicach Bożenna Antoszczyk.
        Wydawnictwo mogło się ukazać dzięki wsparciu finansowym Starosty Zduńskowolskiego Wojciecha Rychlika, który powiedział o potrzebie wydania takiej pozycji. Przypomnijmy, że ostatni taki numer poświecony Zduńskiej Woli został wydany w 1999 r., czyli aż 18 lat temu.
       Organizatorem promocji było Starostwo Powiatowe w Zduńskiej Woli przy współudziale  Zarządu Oddziału PTTK w Sieradzu i Towarzystwa Przyjaciół Zduńskiej Woli.

tekst: J. Stulczewski

fot. P. Płuciennik