Relacja z rajdu szlakiem dworków, 28.06.2014

DZIAŁALNOŚĆ TPZW » Rok 2014 » Relacja z rajdu szlakiem dworków, 28.06.2014

Rajd rowerowy, który współorganizowaliśmy z bibliotekami miejską i pedagogiczną, jak zapowiadaliśmy, nie obył się bez niespodzianek, ale było fajnie. Złapał nas grad i trochę zmokliśmy, pomyliliśmy nieco leśne drogi, kilku osobom popsuły się trochę rowery, niektórym puściły nerwy... Słowem, było kilka przygód, które oprócz dworków na naszej trasie, na pewno zapamiętamy.

 
Na trasę liczącą ok. 70 km. wyruszyło spod pierwszego dworu, czyli dworu Złotnickich w Zduńskiej Woli ponad 70 osób. Towarzystwo Przyjaciół Zduńskiej Woli, w osobie Jolanty Jeziorskiej, sekretarz TPZW, było odpowiedzialne za stronę merytoryczną: wybór obiektów na trasie i opowiadanie o ich historii. Byliśmy w Paprotni, Ptaszkowicach, Pstrokoniach, Kalinowej, Sędziejowicach i Łopatkach.


I tu specjalne podziękowania dla Karoliny Pieńkowskiej z Pałacu w Pstrokoniach, Stanisława Ornafla, właściciela dworku w Kalinowej i Macieja Pruskiego, właściciela dóbr w Łopatkach, którzy przyjęli nas bardzo gościnnie i dopowiedzieli sporo ciekawostek związanych z tymi miejscami. Dziękujemy także Krzysztofowi Jonczykowi, sołtysowi Białego Ługu (który też dzielnie z nami pedałował) za udostępnienie placu sołeckiego na grilla. Dziękujemy GS w Szadku, Masarni i Ubojni Grzegorz Kępa z Czestkowa, piekarni państwa Chudobińskich z Zapolic za to, że mieliśmy co ,,wrzucić” na grilla. Dziękujemy też chłopakom z sieradzkiej Fundacji Inicjatyw Niemożliwych ,,Cudosfera” za to, że dbali o bezpieczeństwo rajdu. Oczywiście dziękujemy paniom z miejskiej biblioteki w Zduńskiej Woli i wszystkim, którzy przejechali z nami część i całą trasę.


Kolejny rajd już niedługo!!!

 

tekst/fot.: J. Jeziorska