Unikalny kalendarz o Towarzystwie na rok 2015

DZIAŁALNOŚĆ TPZW » rok 2015 » Unikalny kalendarz o Towarzystwie na rok 2015

To już piętnasty Kalendarz Zduńskowolski, jaki wydaje Pasaż Centrum. Kalendarz na 2015 rok przybliża Towarzystwo Przyjaciół Zduńskiej Woli w 40. rocznicę jego powstania. To okazja, by przypomnieć najbardziej zasłużonych dla tego stowarzyszenia oraz widoki miasta, jakie towarzyszyły im w latach 1975-1985. Obok 12 fotografii miejsc, które zniknęły z krajobrazu Zduńskiej Woli lub całkowicie się zmieniły, są też notki biograficzne związane z osobami, które działały w stowarzyszeniu. Można znaleźć takie nazwiska jak Feliks Rajczak, Jerzy Kozłowski, Stanisław Fuks czy Józef Śmiałowski, dr Stefan Chmiel. Można dowiedzieć się także, że to TPZW doprowadziło do powstania Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola i dzięki niemu w 1975 r. po raz pierwszy zorganizowano z rozmachem Dni Zduńskiej Woli.

Opracowanie redakcyjne i wstęp do kalendarza przygotował prezes Zarządu wraz z sekretarzem. Także razem zadecydowali o wyborze zdjęć do wydania, które pochodzą ze zbiorów Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola, TPZW i rodzin osób których noty biograficzne zanalazły się w kalendarzu.

Oryginalny kalendarz na rok 2015 wydał po raz kolejny Pasaż Centrum. Można go kupić za 12 zł w Drukarni Verte przy ul. Szadkowskiej 72.

 

tekst: J.Jeziorska/J. Stulczewski

fot. J.Jeziorska